Wiertarko-wkrętarka do domu nie będzie spektakularnie mocnym narzędziem, ale poradzi sobie z prostymi zadaniami. Tak naprawdę jeśli chcesz jej używać od czasu do czasu, to mocniejszego sprzętu nie potrzebujesz. Jeśli zwrócisz uwagę na kilka podstawowych parametrów to wybierzesz urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania.

Czy istnieje dobra wiertarko-wkrętarka do 200 zł?

Choć 200 zł nie jest powalającym budżetem na elektronarzędzie, tak śmiało można znaleźć kilka fajnych modeli, które sprawdzą się przy pracach domowych. Oczywiście od tego typu urządzeń nie można oczekiwać cudów, ale do skręcania mebli, wkręcania wkrętów, zakręcania śrub i przewiercania lekkich materiałów sprawdzą się doskonale.

To na co powinieneś uważać w tym budżecie to źle dobrane parametry. Producenci żeby obniżyć cenę często decydują się na włożenie silnika z wysokim napięciem, bo na to patrzy się najczęściej, a reszta parametrów jest na tyle słaba, że nawet silnik wyższej mocy nie da rady wkręcić drobnego wkrętu. Dlatego też zwróć na to uwagę, nie tylko napięcie jest ważne, ale również moment obrotowy i prędkość obrotowa – te trzy parametry razem czym są wyższe, tym Twoja wiertarko-wkrętarka będzie lepsza.

Wiertarko-wkrętarka do prac domowych – na co zwrócić uwagę wybierając ją?

Jest kilka parametrów na które dobrze jest zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu. Wiertarko-wkrętarka do domu nie będzie miała spektakularnie wysokich parametrów, ale na pracę od czasu do czasu takie parametry będą wystarczające. Przede wszystkim zwróć uwagę na napięcie znamionowe, w tym budżecie znajdziesz napięcie w przedziale 10,8 V – 18 V. Kolejnym, prawdopodobnie najważniejszym parametrem jest moment obrotowy, który odpowiada za siłę z jaką narzędzie będzie wkręcać wkręty. Lepiej wybrać wiertarko-wkrętarkę z niższym napięciem (V), ale z wyższym momentem obrotowym, niż na odwrót. Kolejną rzeczą jest prędkość obrotowa – tak jak w przypadku pozostałych parametrów i tutaj jest tak, że czym więcej tym lepiej. Ten parametr odpowiada za to z jaką prędkością kręcić będzie się wiertło czy bit. Istotne są również akumulatory, absolutnie najlepsze są akumulatory litowo-jonowe, zachowują one najdłużej żywotność i ładują się najszybciej. Jeśli chodzi o ich pojemność to powinny mieć przynajmniej 1.3 Ah, to pozwoli Ci na 2-6 godzin pracy. Czym większa pojemność akumulatora tym urządzenie będzie cięższe, więc zastanów się czy warto jest kupować baterię o pojemności powyżej 2 Ah. Zwróć również uwagę na dodatkowe gadżety, które posiada urządzenie. Często można znaleźć zaczep do paska, albo magnes na bity, co niektóre modele sprzedawane są w walizkach co znacznie ułatwia ich przechowywanie.

Wiertarko wkrętarka do domu – nasze TOP 3

Einhell TH-CD 12-2 Li 4513660 – jest to bardzo poręczna wiertarko-wkrętarka z silnikiem 12 V, dzięki czemu poradzi sobie z większością wkrętów i da radę przewiercić lekkie materiały. Ma jeden z wyższych momentów obrotowych w tym przedziale cenowym – 24 Nm oraz cechuje się wysoką liczbą obrotów – 1300. Poza tym w zestawie z nią znajdziesz przyzwoity akumulator 1.3 Ah.

Graphite 58G214 – jest to bardzo dobra wiertarko-wkrętarka do domu, cieszy się największą popularnością w tym budżecie i nie ma się co dziwić ma spory jak na taką cenę silnik – 14,4 V i najwyższy moment obrotowy – 35 Nm, poza tym ma wysoką liczbę obrotów – 1150. Wyposażona jest w akumulator – 1.5 Ah.

Dedra DED7878 – marka Dedra nie wiedzieć czemu nie cieszy się szaloną popularnością w Polsce, a szkoda bo to całkiem przyzwoite narzędzia. Ten model wyposażony jest w silnik 14,4 V. Spokojnie poradzi sobie z wkręcaniem wkrętów, zakręcaniem śrub i wierceniem niewielkich otworów. Maksymalny moment obrotowy wynosi 26 Nm, a liczba obrotów – 1350. W zestawie znajdziesz akumulator litowo-jonowy 1.5 Ah.