Jeśli szukasz sprzętu do zadań specjalnych, to powinieneś rozważyć zakup wiertarko-wkrętarki i zakrętarki w zestawie. Dzięki temu masz dwa urządzenia od jednego producenta w pakiecie. Najważniejszą zaletą zakupu tych dwóch urządzeń jest znacznie niższa cena niż w przypadku zakupu ich oddzielnie.

Wiertarko-wkrętarka i zakrętarka w zestawie – do czego te dwa urządzenia?

Jeśli planujesz od czasu do czasu coś wywiercić i przykręcić w warunkach domowych, to zdecydowanie nie potrzebujesz tych dwóch urządzeń. Natomiast jeśli planujesz jakąś większą pracę, to te dwa elektronarzędzia naprawdę Ci się przydają, choćby po to żeby jednym nawiercać, a drugim wkręcać. Mając je, znacznie ułatwisz sobie pracę – nie będziesz musiał ciągle zmieniać bitów na wiertło i na odwrót. Wiertarko-wkrętarka przewierci prawie każdy materiał, ale może mieć problem z dokręceniem jakichś dużych śrub czy z wkręceniem grubych wkrętów. Natomiast zakrętarka dzięki większemu maksymalnemu momentowi obrotowemu (powyżej 100 Nm) bez trudu wszystko wkręci i wykręci, natomiast nie jest przeznaczona do wiercenia. Dlatego też, posiadając te dwa urządzenia, będzie Ci najwygodniej, a swoją pracę wykonasz najszybciej.

Wiertarko-wkrętarka i zakrętarka w zestawie – nasi faworyci

Zestaw DCK211C2 DeWalt – nie jest to najmocniejsza wiertarko-wkrętarka w pakiecie z zakrętarką, jednak w końcu jest to DeWalt – jedna z najlepszych i najpopularniejszych marek w Polsce. W zestawie znajdziesz:

Kompaktowa wiertarko-wkrętarka XR Li-Ion 10,8V DCD710 posiada optymalny silnik 10,8 V, przez co nie ma wielkiego maksymalnego momentu obrotowego – 25 Nm. To co jest w niej naprawdę fajne to niska waga i bardzo dobry akumulator 2 Ah wykonany w systemie XR Li-Ion, dzięki czemu jest naprawdę mocny i zachowuje długą żywotność.

Kompaktowa zakrętarka udarowa XR Li-Ion 10,8V DCF815D2 jak na zakrętarkę to nie posiada dużego silnika – 10,8 V, przez co nie ma szalenie dużego maksymalnego momentu obrotowego jak na tego typu urządzenie – 107 Nm. Posiada standardowy uchwyt ¼, dzięki czemu bez trudu zamontujesz każdy adapter do bitów.

W zestawie znajdziesz również dwa akumulatory 10,8v Li-ion XP 2Ah, szybką ładowarkę, której naładowanie jednego akumulatora do pełna zajmuje 40 minut i walizkę transportową.

MAKITA Zestaw DK1497 – jeden z najczęściej wybieranych zestawów z racji dobrego stosunku jakości do ceny. W jego zestawie znajdziesz:

Wiertarko-wkrętarka DF347 posiada bardzo przyzwoity silnik 14,4 V i jak na wiertarko-wkrętarkę dość dobry maksymalny moment obrotowy – 30 Nm. Zasilana jest akumulatorem litowo-jonowym 1.3 Ah, co wystarczy na kilkugodzinną pracę.

Zakrętarka TD126 – jest wygodnym elektronarzędziem przystosowanym do zadań specjalnych. Posiada silnik 14,4 V, który napędzany jest akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 1.3 Ah. Ma sporą moc jak na tak niewielkie urządzenie – 135 Nm. Wyposażona została w sześciokątny uchwyt narzędziowy, dzięki czemu bez trudu założysz każdy bit.

W zestawie znajdziesz również dwa akumulatory litowo-jonowe, ładowarkę i walizkę transportową.

Zestaw Black&Decker BCK21S1S-QW – to mocny i dostępny w naprawdę fajnej cenie zestaw, który spełni oczekiwania każdego majsterkowicza. W jego skład wchodzi:

Wiertarko-wkrętarka z udarem BDCHD18 – posiada bardzo mocny silnik – 18 V oraz wysoki maksymalny moment obrotowy – 40 Nm. Wyposażona została również w udar, dzięki czemu bez trudu przewiercisz praktycznie każdy materiał.

Zakrętarka udarowa BDCIM18N – również posiada taki sam silnik – 18 V, ale zdecydowanie wyższy maksymalny moment obrotowy – 155 Nm, dzięki czemu poradzi sobie z wkręceniem dość pokaźnego wkrętu.

W zestawie znajdziesz również jeden akumulator litowo-jonowy o pojemności 1.5 Ah, szybką ładowarkę i miękką torbę transportową.

Zestaw 20V NAC CDB-ID-20V – to najmocniejsza propozycja w naszym zestawieniu. Zarówno wiertarko-wkrętarka jak i zakrętarka posiadają mocne – 20 V silniki. Skład zestawu:

Wiertarko-wkrętarka NAC 20V CDB-LI-20V – ma dość wysoki moment obrotowy, który wynosi 35 Nm, 2 biegi i dwadzieścia pięć stopni regulacji siły wkręcania, dzięki czemu bez trudu dostosujesz prędkość wkręcania do danego materiału. Zasilana jest akumulatorem litowo-jonowym.

Zakrętarka udarowa 20V NAC ID-LI-20V – ma bardzo wysoki moment obrotowy, który wynosi 180 Nm, dzięki czemu bez trudu wkręcisz nią nawet grubego wkręta, albo wykręcisz oporną śrubę. Średnica uchwytu – ¼ pozwoli Ci na użycie standardowych bitów i adapterów.

Poza tym w zestawie znajdziesz – 2 akumulatory 2 Ah, szybką ładowarkę i torbę transportową.