Parkside jest marką znaną głównie z marketu Lidl. Na początku nie budziła dużego zainteresowania i nie wzbudzała zaufania, natomiast dość szybko podbiła serce majsterkowiczów. Wszystko za sprawą dość dobrych opinii, szczególnie kilka wiertarko-wkrętarek tej marki cieszy się uznaniem. Dziś je Wam przedstawimy i porównamy z kilkoma innymi.

Wiertarko-wkrętarka Parkside

Parkside w swojej ofercie posiada kilka wiertarko-wkrętarek, dostępne są one w różnych cenach, co uzależnione jest od ich parametrów.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Parkside PABS 20-Li D4 20 V – jest jedną z najczęściej polecanych przez użytkowników wiertarko-wkrętarek z Lidla. Posiada silnik 20V, maksymalny moment obrotowy 35 Nm, wyposażona jest w dwa biegi – I bieg 400 obr/minuta, II bieg 1400 obr/minuta. W zestawie za 179 zł znajdziesz: wiertarko-wkrętarkę, ładowarkę, akumulator, walizkę i dwa bity. Poniżej 200 zł porównywalną w parametrach w naszym rankingu znajdziesz jedynie Graphite 58G214.

Zdecydowanie mocniejszym rozwiązaniem jest Wiertarko-wkrętarka Parkside PABSP 20-Li B2. Wyposażona została w silnik bezszczotkowy 20 V. Maksymalny moment obrotowy wynosi aż 60Nm! W komplecie za 379 zł znajdziesz: wiertarko-wkrętarkę, ładowarkę i akumulator 2 Ah. W tym budżecie można ten sprzęt porównać do: Ryobi R18DDPL13S, ale nawet ten ma niższy moment obrotowy i posiada silnik ze szczotkami.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Parkside 12 V, to najsłabsze i najtańsze rozwiązanie z trzech zaproponowanych przez nas. Ta wiertarko-wkrętarka posiada silnik 12 V, maksymalny moment obrotowy 28 Nm oraz 2 biegi. Za cenę 159 zł w komplecie dostaniesz: sprzęt, akumulator i ładowarkę. W tej cenie znajdziesz kilka podobnych, a czasem lepszych urządzeń, warto zwrócić uwagę na: Einhell TH-CD 12-2 Li 4513660, Skil 2695AD, Graphite 58G214 i Dedra DED7874.

Za co lubimy Parkside?

Przede wszystkim lubimy Parkside za akumulatory, które pasują do większości urządzeń tej marki, więc nie musisz do każdego sprzętu kupować osobnego akumulatora i posiadać kilkunastu ładowarek. Do majsterkowania wystarczy Ci jedna ładowarka i dwa akumulatory. Kolejną sprawą jest to, że te akumulatory są naprawdę dobre, a co ważniejsze, dostępne są w niskiej cenie, za akumulator 2 Ah zapłacisz niecałe 90 zł! Poza tym np. wiertarko-wkrętarka Parkside PABSP 20-Li B2 posiada naprawdę dobre parametry w stosunku do swojej ceny i może być konkurencją dla takich marek jak: Ryobi, Bosch, czy Makita. Poza tym Lidl dość często robi promocje na dane modele, dzięki czemu podane przez nas produkty można znaleźć w jeszcze niższej cenie!

Czego nie lubimy w Parkside z Lidla?

Nam się co prawda to nie wydarzyło, ale na wielu forach trwa dyskusja dotycząca trwałości tych urządzeń. Niektórzy użytkownicy donoszą, że po kilku wierceniach, czy wkręceniach z urządzeń wydobywa się dym, co oznacza, że silnik padł. O ile sprzęt był długo używany albo źle przechowywany np. leżał na szafie i ciągle się kurzył, to oczywiście może się to zdarzyć, w końcu szczotki silnika nawet w najdroższym sprzęcie kiedyś kończą swój żywot. Jednak użytkownicy donoszą o tym, że po kilku minutach dym się pojawiał, a to nie zbyt dobrze świadczy o tej marce, a przyznajemy, że nie wiemy jak sprawnie działa system gwarancyjny w Lidlu.

Podsumowując, my uważam, że warto przetestować ten sprzęt, szczególnie jeśli znajdziemy go w promocji, a jeśli coś będzie z nim nie tak, to odesłać go na gwarancję. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat wiertarko-wkrętarki z Lidla, to zapraszamy do obejrzenia unboxing’u z kanału warsztat u Jakuba.