Bardzo popularna sieć sklepów budowlanych – Leroy Merlin w swoich zasobach posiada wiele produktów występujących pod szyldem Dexter – jest to typowo ichnia marka i nie spotkasz jej nigdzie indziej, a czy warto wybrać się do tego sklepu i kupić sprzęt tej marki, dowiesz się z tego artykułu.

Wiertarko-wkrętarka Leroy Merlin

Sieć sklepów posiada kilkanaście wiertarko-wkrętarek, my zdecydowaliśmy się wybrać cztery z nich – wybór uzależniliśmy od Waszych opinii na ich temat, popularności i parametrów.

Wiertarka bezprzewodowa ML-CD33-120 12 V 1.3 Ah Ni-MH DEXTER POWER 

Najtańsza w naszym zestawieniu wkrętarka Leroy Merlin – Dexter ML-CD33-120 12 V – cały zestaw, czyli urządzenie, dwie baterie i ładowarka kosztuje 159 zł. To narzędzie posiada silnik 12 V i niski maksymalny moment obrotowy – 15 Nm, także jest naprawdę słabiutką wkrętarką. Oczywiście śmiało przy jej pomocy skręcisz meble, a nawet wywiercisz parę dziurek, ale na cuda nie licz, a nawet przygotuj się na to, że będziesz musieć dokręcać większość wkrętów śrubokrętem, to oczywiście z racji niskiego momentu obrotowego. To co w niej jest fajne, to pokaźny zestaw – znajduje się w nim urządzenie, dwa akumulatory 1.3 Ah, ładowarka, a nawet walizka i bit dwustronny.

Wiertarko – wkrętarka 5227.2A 12 V 1.3 Ah Litowo-jonowa DEXTER POWER

Trochę lepsza i trochę droższa wiertarko-wkrętarka Leroy Merlin. Kosztuje 199 zł w zestawie z baterią i ładowarką. Posiada to samo napięcie, co poprzednia wkrętarka – 12 V, ale ma wyższy maksymalny moment obrotowy – 22 Nm, dzięki czemu jest odrobinę mocniejsza. Ma dwa biegi, gdzie na drugim biegu prędkość obrotowa wynosi 1300 RPM, co jest całkiem przyzwoitym wynikiem jak na ten budżet. Posiada litowo-jonowy akumulator o pojemności 1.3 Ah i szybką ładowarkę – wystarczy 30 minut, aby naładować urządzenie. W zestawie znajdziesz dodatkowo bit dwustronny i torbę materiałową.

Wiertarka bezprzewodowa ML-CD139-180SC 18 V 1.5 Ah Ni-MH DEXTER POWER 

Zdecydowanie mocniejsza wkrętarka marki Dexter od swoich poprzedniczek. Posiada silnik 18 V i maksymalny moment obrotowy – 32 Nm, te parametry poradzą sobie nie tylko ze skręcaniem mebli, ale również dokręcą porządnie wkręt czy wywiercą niewielki otwór. W zestawie znajdziesz dwie baterie 1.5 Ah, ładowarkę, bit dwustronny oraz walizkę. Jeśli chcesz używać wiertarko-wkrętarki więcej niż dwa razy w roku, to to powinien być Twój wybór. Ten sprzęt kosztuje 269 zł.

Wiertarka bezprzewodowa CDI219LD.2 18 V 2 Ah Litowo-jonowa DEXTER POWER

Najmocniejsza z wybranych przez nas wkrętarek z Leroy Merlin, a przy okazji najdroższa bo kosztuje 399 zł. Posiada silnik 18 V i i maksymalny moment obrotowy 40 Nm. Maksymalna prędkość obrotowa na drugim biegu wynosi 1500 RPM. To co ją odróżnia od całej reszty to to, że posiada udar, dzięki czemu łatwiej będzie wiercić w ścianie. W zestawie znajdziesz akumulator litowo-jonowy o pojemności 2 Ah, ładowarkę, bit dwustronny oraz walizkę.

Wkrętarka Leroy Merlin – czy warto?

Zdarzyło nam się pracować na wkrętarkach od Leroy Merlin, ale szczerze przyznając nikt z nas nie był zachwycony. Nie mają najlepszych parametrów w stosunku do ceny, za 200 zł można spokojnie znaleźć kilka lepszych urządzeń np. Einhell TH-CD 12-2 Li, który jest znacznie mocniejszy niż nasza pierwsza propozycja. Natomiast w większym budżecie do 400 zł, również wybralibyśmy kilka innych modeli niż podany przez nas ostatni np. Ryobi R18DDPL13S. Poza tym, co jest kwestią bardzo subiektywną, nam design tych urządzeń zalatuje tandetą, nie wspominając o tym, że ich żywotność pozostawia wiele do życzenia. Warto wybrać którąś z podanych wiertarko-wkrętarek w sytuacji, kiedy na już potrzebujesz sprzętu, a mieszkasz blisko Leroy Merlin albo chcesz coś naprawdę taniego do użycia na kilka razy. Oczywiście jest to nasza subiektywna opinia i pewnie znajdzie się sporo osób, które uznają, że najlepiej pracuje im się na Dexterze, ale patrząc na parametry (co wydaje się najbardziej obiektywne) to szału po prostu nie ma.